امکانات و تجهیزات

شرکت پایندان با فعالیت در زمینه پروژه‌های نفت و گاز از قبیل خطوط انتقال و پالایشگاه‌های نفت، گاز و پتروشیمی جزء برترین شرکت‌هایی است که دارای بیش از ۶۰۰ دستگاه از انواع ماشین آلات اعم از ماشین آلات تخصصی (سایدبوم، لوله خمکنو…)، ماشین آلات عمرانی (بیل مکانیکی، لودر، بلدوزر، گریدر و…)، ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین (انواع کامیون کشنده، کمپرسی، میکسر و…)، خودروهای سبک (انواع سواری و وانت) و تجهیزات (ژنراتور، کمپرسور و…) می‌باشد. این شرکت همچنین از معدود شرکت‌هایی است که از نرم‌افزار تحت وب «نگهداری و تعمیرات یکپارچه» جهت کنترل نحوه نگهداشت کلیه ماشین آلات بهره برده و استفاده می‌نماید که با انجام سرویس‌های زمان بندی شده و تعمیرات اضطراری در جهت افزایش قابلیت دسترسی و بهره وری و کاهش نرخ خرابی ماشین آلات و تجهیزات و همچنین با کنترل هزینه های سوخت، تعمیرات، بیمه و… در جهت کنترل و کاهش هزینه‌های نگهداشت دارایی‌ها نقش به سزایی داشته است. واحد پشتیبانی ماشین آلات شرکت پایندان در راستای خط مشی، اهداف و استراتژی شرکت مسئولیت کلیه امور فوق را بر عهده گرفته و در جهت پیشبرد اهداف شرکت و جلب رضایت مشتریان و همچنین حفاظت از محیط زیست تاکنون از هیچ گونه تلاشی دریغ نداشته است.

کنترل و تضمین کیفیت

شرکت پایندان در مسیرتعالی،رشد و توسعه و همچنین افزایش رضایت مشتریان و طرف های ذینفع، ارتقای کیفیت خدمات، حفظ محیط زیست، رعایت الزامات و قوانین حاکم در صنعت نفت و گاز، توسعه پایدار، رعایت قوانین و حفظ کرامت انسانی گام های مؤثری برداشته و موارد مذکور را به عنوان برترین اهداف خود برگزیده است.

در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر جاری سازی اقتصاد مقاومتی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با همکاری دانشگاه شهید بهشتی اقدام به راه اندازی جایزه تعالی و پیشرفت نمودند. شرکت پایندان در دومین دوره جایزه مذکور طبق نقشه راه تدوین شده و با حمایت مدیران ارشد و تلاش کلیه پرسنل در دفتر مرکزی و پروژه ها موفق به دریافت تقدیرنامه یک ستاره گردید. لازم به ذکر شرکت پایندان با عزم جدی و راسخ و با برنامه ریزی منظم مسیر رشد و تعالی سازمان تا رسیدن به سطوح عالی ادامه خواهد داد.

در شرکت پایندان به منظور بالابردن کیفیت خدمات، به واحد کنترل و تضمین کیفیت ماموریت داده شد تا با پیاده سازی و اخذ ۸ گواهی نامه سیستم مدیریتی شامل سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001:2015، سیستم مدیریت کیفیت در صنایع نفت و گاز ISO/TS 29001:2010، سیستم مدیریت محیط زیست ISO 14001:2015، سیستم ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007 ، سیستم مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط HSE-MS، سیستم مدیریت رسیدگی به شکایت مشتریان ISO 10002:2014، سیستم مدیریت سنجش رضایت مشتریان ISO 10004:2012 و سیستم مدیریت آموزشیISO 10015:1999  گام های موثری در بالا بردن کیفیت خدمات و رضایت مندی مشتری برداردکه این امر به نحو شایسته انجام پذیرفت. همچنین در این راستا فرآیندهای نوین مدیریتی نظیر مدیریت استراتژیک و خود ارزیابی بر اساس مدل تعالی سازمانی (EFQM) پیاده سازی شده است.

گواهینامه‌ها

تقدیرنامه تعالی و پیشرفت

جایزه گواهینامه مشتری برتر سال DAS انگلستان

شرکت پایندان در سال ۲۰۱۶ موفق به اخذ گواهینامه مشتری برتر سال DAS انگلستان گردید. ضمنا در راستای تعامل با سایر شرکت ها و سازمان های موفق در این حوزه و استفاده از تجارب آنها در حوزه تحقیق و توسعه و بالا بردن سطح دانش سازمانی اقدام به عضویت در انجمن تخصصی “مرکز تحقیق و توسعه صنایع و معادن ایران” نموده است. همچنین شرکت در راستای بالا بردن سطح فرهنگ سازمانی از طریق پیاده سازی استاندارد های کیفی و بهره گیری ازسمینارهای مرتبط و بهره برداری از اساتید مجرب در حوزه استاندارد به عضویت انجمن استاندارد ایران درآمده است.

واحد کنترل و تضمین کیفیت در ارتباط با سیستم مدیریت یکپارچه با تبدیل شدن به کانون مطلع و پاسخگو به نمایندگی از طرف شرکت، ارتباطی معتمدانه را با مراجع قانونی، مشتریان، گروه های علاقمند و نیز مجامع و تشکل های علمی بوجود آورده است.

ماموریت و اهم مسئولیت های واحد QA/QC :

۱- حرکت به سوی تعالی سازمانی بر مبنای مدل EFQM

۲- انجام فرآیند خودارزیابی، استخراج پروژه های بهبود و تدوین اظهارنامه

۳- طرح ریزی، استقرار و نگهداشت سیستم مدیریت یکپارچه (IMS)

۴- طرح ریزی و انجام ممیزی های داخلی سیستم مدیریت یکپارچه

۵- طرح ریزی، هماهنگی و ایجاد آمادگی لازم جهت انجام ممیزی های مراقبتی (خارج از سیستم) مدیریت یکپارچه و پیگری و رفع موارد اعلام شده

۶- تهیه و به روزآوری روش های اجرایی، دستورالعمل ها و مستندات سیستم مدیریت کیفیت

۷-کنترل و نظارت بر تهیه و به روزآوری روش های اجرایی، دستورالعمل ها و مستندات سایر سیستم های ممیزی

۸- تهیه رویه ها و طرح های کیفی پروژه ها

۹- طراحی و اجرای فعالیت های مرتبط با ترویج فرهنگ کیفیت و افزایش آگاهی از اهداف کیفی سازمان

۱۰- شناسایی، تهیه و تدوین فرآیندهای جاری در سازمان و تعیین شاخص های کلیدی عمکرد به جهت پایش و اندازه گیری فرآیندهای جاری و پیاده سازی نگرش فرآیندی در تمامی سطوح سازمان

۱۱- برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با کیفیت و تعالی

۱۲- مشارکت در تهیه، تدوین و پایش و اندازه گیری اهداف و استراتژی های سازمان

۱۳- نظارت بر نظر خواهی از مشتریان در ارتباط باکیفیت فرآوردهای مجتمع و نظارت و رسیدگی به شکایات مشتریان

۱۴- حمایت از پروژه ها و پایان نامه های پژوهشی در حوزه کیفیت و تعالی

بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)

فعالیت های پیمانکاری،‌ آثار و پیامدهای نامطلوب و اجتناب ناپذیری برای انسان و محیط زیست در بر دارد. نظام مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE-MS)، یک ابزار مدیریتی موثر برای کنترل و بهبود عملکرد بهداشت، ایمنی و محیط زیست در سازمان ها است که با ایجاد بستر  فرهنگی خلاق و نگرشی نو و نظام مند به تبیین تاثیر متقابل بهداشت، ایمنی و محیط زیست پرداخته و از این طریق خطرها و چالش ها را به طور منظم و ساختاری مورد ارزیابی و کنترل قرار داده و روش های پیشگیرانه ارائه می دهد. هدف نهایی در نظام مدیریتHSE  صیانت از کارکنان و عموم جامعه، حفاظت از محیط زیست و استفاده بهینه از دارایی ها و اعتبار سازمان است. ایجاد محیط های کاری ایمن، سالم و بدون حادثه، کاهش آلاینده های زیست محیطی، کنترل مواجهه کارکنان با عوامل زیان آور شغلی، ایجاد و توسعه نظام جامع و یکپارچه مدیریت HSE، نهادینه سازی نظام اجرایی مدیریت HSE پیمانکاران، اجرای کارآمد و اثربخش مطالعات شناسایی خطرات، ارزیابی ریسک ها و مدیریت آنها، تبیین مسوولیت ها و اختیارات اجرایی و متعادل سازی منابع، شامل نیروی انسانی، تجهیزات و فعالیت های تولیدی از اهداف عمده مدیریت HSE در شرکت پایندان است.

ماموریت های مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست در شرکت پایندان:

 • استقرار، راهبری، توسعه و ممیزی نظام مدیریت  بهداشت، ایمنی و محیط زیست
 • حرکت به سوی ایجاد امنیت  و شرکتی  بدون حادثه
 • نظارت بر ایجاد محیط کاری سالم، ایمن و به دور از هر گونه حادثه، آسیب و خسارت به محیط زیست
 • صیانت از نیروی انسانی، حفاظت از محیط زیست و پاسداری از سرمایه ها و اعتبار سازمان

مدیریت ارشد با توجه به حساسیت و اهمیت موضوعات HSE و جهت اطمینان یافتن از اثربخشی اقدامات و وضعیت HSE سازمان به طرق زیر اقدام نموده است:

 • کمیته عالی HSE
 • اخذ گزارش عملکرد
 • فرهنگ سازی در حوزه HSE
 • مساعدت و همراهی مدیریت ارشد سازمان جهت اجراء برنامه‌های مرتبط با فرهنگ سازی
 • نسبت به حضور خود یا نماینده تام الاختیار به صورت مستمر در جلسات و پایش عملکرد آن
 • نسبت به پیگیری و کنترل عملکرد حوزه HSE از منظر رسیدن به اهداف و برنامه‌ها و شاخص‌ها

پایندان با توجه به حساسیت و اهمیت موضوعات HSE و در ادامه‌ی رویکرد جدید این سازمان، اقدام به انجام موارد ذیل کرده است:

 • اخذ گواهینامه مدیریت ایمنی و بهداشت حرفه ای (OHSAS 18001)
 • اخذ گواهینامه مدیریت محیط زیست (ISO 14001)
 • استقرار سیستم HSE-MS
 • رعایت کلیه الزامات ذینفعان
 • تعهد مدیریت در HSE

گواهینامه ها

Risk Matrix

Risk

ریسک به مفهوم عدم قطعیتی که اهداف، ماموریت ها و برنامه های سازمان را تحت تاثیر قرارداده و موجب انحراف، مغایرت یا شکست در اهداف می گردد، تعریف می شود. فرآیند مدیریت ریسک، فرآیندی است که طی آن ریسک ها مورد شناسایی، ارزیابی و تحلیل قرار گرفته و اقدامات لازم جهت کاهش تاثیرات منفی آن به عمل می آید. طبق روش اجرایی مدیریت ریسک جامع، کمیته مدیریت ریسک شرکت پایندان تشکیل و بر اساس ساختار شکست ریسک (Risk Breakdown Structure) ، در پنج حوزه ۱- ریسک های استراتژیک، ۲- ریسک های مالی، ۳- ریسک های عملیاتی و اجرایی، ۴- ریسک های اقتصادی و ۵- ریسک های اجتماعی، اعتباری، سیاسی، حقوقی، قانونی و قراردادی به شناسایی، ارزیابی، برنامه ریزی پاسخ و کنترل و نظارت پرداخته است. این کمیته با تعیین ۲۰ زیر فصل برای ۵ حوزه یاد شده، برنامه ریزی پاسخگویی به ریسک ها را برای کلیه فعالیت های شرکت به گونه تنظیم می نمایند که در صورت وقوع رخداد کمترین میزان اثرگذاری منفی را در عملکرد پایندان در برداشته باشد.

مهم‌ترین برنامه‌های پایندان

 • پالایش عوامل زیان­ آور و آلاینده­‌های موجود در محیط کار
 • انجام اقدامات و پیگیری‌های لازم جهت کنترل عوامل زیان آور محیط کار
 • کاهش حوادث
 • مدیریت انرژی
 • ارتقاء سطح سلامت کارکنان و ترویج فرهنگ HSE
 • تدوین الزامات و آئین نامه‌های HSE حوزه عملیات و پروژه
 • تجهیز ایستگاه‌های آتش‌نشانی
 • توانمندسازی و آموزش نیروهای انسانی
 • برنامه‌ریزی جهت پیاده‌سازی استانداردها و الگوهای رایج
 • تجزیه و تحلیل حوادث و پیگیری انجام اقدامات اصلاحی
 • انجام مطالعات ارزیابی خطر و ریسک
 • افزایش فرهنگ ایمنی در بین مدیران و کارکنان
 • انجام ممیزی های نظارتی HSE
 • انجام معاینات بدو استخدام و ادواری
 • اقدام جهت اخذ گواهی صلاحیت ایمنی پیمانکاری

منابع انسانی

شرکت پایندان با اعتقاد راسخ به نیروی انسانی متعالی، بالنده و ماهر که از اصلی ترین سرمایه های هر سازمان می باشد، راز موفقیت خود را پیروی از مبانی و اصول زیر می داند:

 

 • ایمان کارکنان به ذات مقدس پروردگار قادر متعال که بی مشیت او هیچ امری استوار نخواهد شد.
 • احترام به اصول اخلاقی،  ارزش‌های انسانی، حقوق دیگران و حفظ مناسک اسلامی.
 • احساس مسئولیت، پشتکار و صمیمیت جمعی که با پشتوانه تخصص و هوشیاری به بار نشسته است.
 • کارکنان شرکت پایندان سازمان خود را امانتی از جانب بنیاد مستضعفان و ولی امر مسلمین نزد خود دانسته و همواره سعی در بهره وری و بازدهی بیشتر سازمان دارند.
دکتری ۱%
کارشناسی ارشد ۱۴%
کارشناسی ۵۸%
سایر ۲۷%

شرکت پایندان جذب افراد متخصص و متعهد را سرلوحه راهبردی توسعه منابع انسانی خود قرار داده و با فراهم آوردن فرصت های شغلی یکسان برای عموم دانش آموختگان و نیز سیستم‌های عادلانه و علمی جذب، بدنه کارشناسی و مدیریتی ممتاز و متمایزی را ایجاد نموده و همواره آن را توسعه داده است.