به منظور ارتقای سطح مهارت همکاران شرکت پایندان، کارگاهی در زمینه آشنایی با مبانی پدافند غیرعامل در صنعت نفت و گاز توسط همکار محترم شرکت پایندان و کارشناس و مربی این حوزه جناب آقای دکتر امین مرادی برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور کارشناسان و مدیران شرکت برگزار شد، جناب آقای دکتر امین مرادی با اشاره به تلاش دشمنان به منظور ایجاد تهدیدات از طرق مختلف جنگ نرم و سخت برای کشورمان، به اهمیت توجه به راه های کاهش آسیب پذیری، افزایش پایداری، تداوم امنیت ملی، بازداری و تسهیل مدیریت بحران در حوزه صنعت نفت و گاز پرداختند.

ایشان پدافند غیر عامل را تلاشی به منظور توانمندی و حفظ جامعه در مقابل بسیاری از آسیب ها و خطرات معرفی کردند و مهارت آموزی در حوزه ی پدافند غیر عامل را در حفظ دارایی ها، به حداقل رساندن آسیب از لحاظ تهدیدات و دستیابی به توسعه پایدار اثرگذار دانستند.

دکتر مرادی همچنین با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری (مدظله العالی)  مبنی بر تمرکز بر مقوله مهارت‌یابی و ارتقای بهره‌وری افراد، به اهمیت هدایت جامعه در مسیر رسیدن به اهداف کلان و توسعه‌ای پرداخته و ترویج آموزش مهارت‌آموزی در میان کارکنان و تحقق شعار محوری نهضت مهارت افزایی و مهارت‌آموزی از گهواره تا گور را لازمه این امر دانستند.

حاضرین در این کارگاه با مشاهده تصاویر مختلف با نمونه های تهدیدها علیه افراد و زیرساختها آشنا شده و ابعاد مختلف این تهدیدها را بررسی کردند.