در اولین روزهای فروردین ماه سال جاری سیلاب گسترده در بسیاری از مناطق استان لرستان از جمله خرم آباد و پلدختر موجب تخریب زیرساخت، ابنیه و راههای دسترسی و از بین رفتن بخش های مختلف کشاورزی شد و در اثر آن همچنین جاده خرم آباد – پلدختر به علت طغیان رودخانه مسدود شد. در حالی که تلاش برای احیای مجدد استان آغاز شده بود موج بارشی جدیدی از ۱۱ فروردین سراسر استان را در بر گرفت.

اوج فعالیت این سامانه از هفته دوم تعطیلات نوروز ۹۸ و به صورت متناوب ادامه داشت. بارش های سیل آسایی که چندین رودخانه مرده استان را از خواب خشکسالی بیدار و روانه شهر و روستاهای استان کرد.  سیل، برق، آب و گاز بسیاری از مناطق شهری و روستایی را قطع کرد، پل های بسیاری در مسیرهای اصلی و فرعی فروریخت و بسیاری از روستاهای سیل زده از جمله در شهرستان پلدختر، دلفان، الیگودرز و دوره چگنی راه دسترسی خود را از دست دادند. تمامی راه های ارتباط زمینی به منطقه قطع شده بود و شرایط جوی اجازه پرواز هوایی را نمی داد ، تا اینکه از نخستین ساعات ۱۳ فروردین با بهبود شرایط جوی و ایجاد یک راه دسترسی در مسیر آزادراه خرم آباد – پل زال کار امدادرسانی به مردم آغاز شد.

در این حال، شرکت پایندان با توجه به حضور در منطقه (پروژه خط لوله انتقال گاز دزفول-کوهدشت)، امکانات خود در این پروژه را در اختیار مردم و مسئولان شهرستان پلدختر و روستاهای اطراف آن قرار داد تا در راستای ارزشها و مسئولیت اجتماعی خود از آلام و مشکلات مردم منطقه بکاهد. به همین منظور در ساعات اولیه وقوع سیل، شرکت پایندان تعداد ۱۵ دستگاه از ماشین آلات و تجهیزات مکانیکی خود در منطقه از جمله بیل مکانیکی، بلدوزر ، لودر، کمرشکن، کمپرسی و … را در اختیار مسئولان استان قرار داد تا برای لایروبی و بازگشایی مسیرهای ارتباطی و همچنین خاکریزی با هدف جلوگیری از نفوذ بیشتر سیلاب به منطقه مورد بهره برداری قرار گیرند که این ماشین آلات به مدت دو هفته با توجه به نیاز های هر روزه بخشهای مختلف استان مورد استفاده قرار گرفتند.

همچنین در ساعات اولیه بعد از وقوع سیل تمامی مواد غذایی و پوشاک موجود در کارگاه شرکت پایندان در اختیار مقامات استانی قرار گرفت و علاوه بر این اقلام، با تهیه آب معدنی، مواد غذایی و پتو از استانهای همجوار و توزیع آنها بین سیل زدگان تلاش شد نیازهای فوری آنها تا حد ممکن برطرف گردد.

از دیگر تلاشهای شرکت پایندان در جهت کمک به مردم مناطق سیل زده می توان به تحویل چند شاخه لوله ۵۶ اینچ به مقامات شهرستان پل دختر به منظور بازسازی پل روستای گل گل اشاره کرد. پل ارتباطی این روستا در اثر سیل تخریب شده بود.

شرکت پایندان متعهد و ملزم است در راستای عمل به وظایف و مسئولیتهای اجتماعی، همواره در جهت خدمت به جامعه اسلامی-ایرانی گام بردارد.