به دنبال نهایی شدن ارزیابی کیفی صلاحیت اجرایی و فنی شرکت‌کنندگان در مناقصه خط لوله نفت گوره – جاسک از سوی شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران، شرکت پایندان برنده نهایی مناقصه این پروژه ملی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پایندان، بر اساس نتیجه‌های ارزیابی کیفی انجام شده از سوی مدیریت طرح خط لوله نفت خام گوره – جاسک و پایانه مکران در شرکت مهندسی و توسعه نفت ایران ، مشارکت شرکت پایندان و شرکت پترو فرآیند انرژی، شرایط لازم برای اجرای پروژه احداث خط لوله ۴۲ اینچ انتقال نفت خام گوره – جاسک در گستره «چهار-۱» را کسب کردند و به‌عنوان برنده نهایی مناقصه این قرارداد EPC معرفی شدند.

پروژه ساخت خط لوله ۴۲ اینچ انتقال نفت خام گوره – جاسک در ۶ گستره اجرا می‌شود که خط لوله در گستره «چهار-۱» به طول ۱۶۴ کیلومتر و در گستره «چهار-۲» به طول ۲۳۵ کیلومتر اجرا می‌شود.

کارفرمای این طرح، شرکت مهندسی و توسعه نفت است و شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران، مدیریت این طرح را بر عهده دارد. مشاور این طرح شرکت سروش انرژی پویا و سرمایه گذار آن هم شرکت نفت و گاز صبا اروند است.

شرکت پترو فرآیند انرژی در پروژه ساخت خط لوله ۴۲ اینچ انتقال نفت خام گوره – جاسک، به‌عنوان مشاور پیمانکار، شرکت پایندان را همراهی می‌کند.

محل اجرای این پروژه در استان هرمزگان می باشد و مدت زمان اجرای گستره نخست این خط لوله از زمان آغاز به کار، حدود ۱۸ ماه برآورد شده است.