بابک رضایی باران در نشست خبری با خبرنگاران گفت: برای تولید سازه های فلزی پالایشگاه های پارس جنوبی، بیش از ۹۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز از داخل تامین می شود و برای تهیه آن مشکلی وجود ندارد.
وی اظهار داشت: اسکلت فلزی سنگین و سازه های مورد نیاز پتروشیمی مبین و پتروشیمی بوشهر نیز در این کارخانه تولید و در این واحدهای صنعتی نصب شده است.

وی افزود: این کارخانه تاکنون برای فازهای ۱۵، ۱۶،۱۴، ۱۳، ۲۲، ۲۳، ۲۴، ۱۷ و ۱۸ میدان گازی پارس جنوبی بیش از ۴۷ هزار تن اسکلت و سازه فلزی تولید کرده است.
رضایی باران با بیان اینکه برای پالایشگاه فازهای ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی بیش از ۱۵ هزار تن انواع سازه و اسکلت فلزی در این شرکت تولید شده است، گفت: ظرفیت تولید سازه های فلزی در این کارخانه که در نزدیکی عسلویه قرار دارد، ماهیانه تا دو هزار تن است و در برخی از ماه ها به دو هزار و ۵۰۰ تن افزایش یافته است.
مدیر کارخانه ساخت اسکلت فلزی شرکت پایندان از برنامه ریزی این شرکت برای تولید تجهیزات پالایشگاهی و مخازن فلزی خبر داد و گفت: این کارخانه برای تولید این تحهیزات مشکلی ندارد و به احتمال زیاد در آینده تولید این تجهیزات را در دستور کار خود قرار خواهد داد.
وی ساخت ونصب ۱۵ هزار و ۷۰۰ تن اسکلت فلزی سنگین، ۲ هزار تن پلتفرم برای فازهای ۱۵ و ۱۶، ساخت و نصب پنج هزار تن اسکلت فلزی سنگین برای توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی، یکهزار و ۳۲ تن اسکلت فلزی غیرصنعتی، ساخت و نصب سه هزار و ۲۵۰ تن سازه فلزی برای توسعه فاز ۱۴ را بخشی از فعالیت های این کارخانه در منطقه عسلویه عنوان کرد.
رضایی باران اظهار داشت: ساخت و نصب ۴ هزار و ۳۰۰ تن سازه سبک فلزی برای فازهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی، ساخت و نصب یک هزار و ۱۳۰ تن پلتفرم برای توسعه فاز ۱۳۳ میدان گاز پارس جنوبی، ساخت ۱۵۰ تن پلتفرم برای توسعه فازهای ۱۷ و ۱۸ و بیش از یک هزار تن اسکلت فلزی برای پتروشیمی بوشهر از دیگر تولیدات این مجموعه است.