022

سومین نمایشگاه تخصصی صنایع جمهوری اسلامی ایران در شهر بغداد،با حضور وزیر صنعت معدن وتجارت کشورمان، وزیران ‘برنامه ریزی و سرپرست وزارت تجارت’ و ‘کار و امور اجتماعی و سرپرست وزارت صنایع ومعادن’ عراق، سفیر ایران در بغداد و نمایندگان شرکت های ایرانی مشارکت کننده در نمایشگاه برگزار گردید.

شرکت پایندان به همراه ۱۵۰شرکت بزرگ ایرانی که در زمینه های تولیدی و صنعتی فعالیت می کردند، در این نمایشگاه شرکت ومورد استقبال قرار گرفت.

سومین نمایشگاه اختصاصی ایران در بغداد، با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش سرودهای ملی دو کشور آغاز و پس از سخنرانی مقامات کشورهای ایران  و عراق رسما آغاز به کار کرد.

محمد رضا نعمت زاده (وزیر صنایع و معادن ایران)، محمد شیاع السودانی (وزیر کار و امور اجتماعی و سرپرست صنایع و معادن عراق) و سلمان الجمیلی (وزیر برنامه ریزی و سرپرست وزارت تجارت عراق) و نیز دیگر دعوت شدگان به این مراسم، در ادامه از سالن ها و غرفه های نمایشگاه بازدید کردند.

اولین نمایشگاه اختصاصی ایران که گفته می شود، بزرگترین نمایشگاه اختصاصی ایران در خارج از کشور محسوب می شد، در ۲۷ نوامبر ۲۰۱۵ در بغداد برگزار شد و با توجه به استقبال و مثمرثمر بودن آن، تصمیم به برگزاری سالانه نمایشگاه اختصاصی ایران در عراق گرفته شد.
نمایشگاه امسال بغداد، در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۵۰۰ متربع و در چهار سالن بزرگ نمایشگاه بین المللی پایتخت عراق برپا شده است.
جمهوری اسلامی ایران دومین شریک تجاری عراق به شمار می رود که به گفته رضازاده رایزن بازرگانی ایران در عراق، حجم مبادلات تجاری دو کشور در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۶ میلیارد و ۲۰۰ است.